Skip To Main Content
1 2 > showing 1 - 50 of 98 constituents

Angie Aldrich

Teacher
7th Grade Language Arts

Kory Aldrich

Teacher
7th Grade Math

Martin Aldrich

Teacher
5-12 Instrumental Music

Jeff Anderson

Electrical Maintenance Technician
Facilities and Operations Staff

Jill Applegate

Teacher
6th Grade Language Arts

Matt Argotsinger

Teacher, Head Boys Track Coach
6th Grade Science

Janet Atkins

Paraeducator
Paraeducator

Kim Barents

Teacher
6-8 Physical Education

Ryan Barker

Associate Principal
Administrator

Deniece Black

Facility Manager
Custodian, Facilities and Operations Staff

Janet Blaine

Teacher
6-8 Special Education

Rick Bruce

Floating Custodian
Custodian, Facilities and Operations Staff

Ryan Burk

Teacher
7th Grade Social Studies

Kelly Carr

Teacher
7th Grade Science

Natalie Chandler

Teacher
6-8 Music

Allison Clark

Paraeducator
Paraeducator

Haley Clatterbuck

Speech Pathologist
AEA

Floyd Coffelt

Nutrition Services Associate
Nutrition Services

Donna Conn

Paraeducator
Paraeducator

Jamie Coonce

Paraeducator
Paraeducator

Tressa Cooper

Teacher
8th Grade Math

Amanda Crees

Interventionist
AEA, School-Based Interventionist

Marisha Dang

Teacher
6th Grade Language Arts

Jen Dekker

Teacher
8th Grade Language Arts

Brenda DeLance

Floating Health Associate
Health Office

Blake Dickinson

Teacher
8th Grade Social Studies

Nicole Dittus

Teacher
6-8 Art Instructor

Terri Dreismeier

Guidance Office Administrative Assistant
Administrative Assistant

Deanne Dunphy

Teacher
6th Grade Math

Tanner Eichelberger

Teacher
6-8 Special Education

Carol Etherington

Nutrition Services Associate
Nutrition Services

Beth Ford

Teacher
Health

Ron Frascht

Teacher, Head Girls Track Coach
6-12 Teacher Librarian

Liz Froehlich

Nurse
Health Services, Health Office

Brittany Gardner

Paraeducator
Special Education Paraeducator, Paraeducator

Tina Garrison

Kitchen Staff
Nutrition Services

Misti Groat

Teacher
6-8 Special Education

Tracy Gruis

Teacher
7th Grade Language Arts

Hannah Haarhues-Casey

Teacher
7th Grade Science

Derek Hall

Teacher
8th Grade Science

Zane Harvey

HVAC Maintenance Technician
Facilities and Operations Staff

Michelle Hendricks

Teacher
6-12 TAG

Angie Hetzel

Teacher
7th Grade Language Arts

Lori Higgins

Secretary
Administrative Assistant

Angela Hilton

Teacher
6-12 ELL Teacher

Dan Hoch

Teacher
7th Grade Math

Elijah Holt

Custodian
Custodian, Facilities and Operations Staff

Judy Hoppe

Paraeducator
Paraeducator

Jennifer Johnson

Instructional Coach
Instructional Coach

Susan Jones

Teacher
6th Grade Social Studies
1 2 > showing 1 - 50 of 98 constituents